خرید سیگار برگ
مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
آموزش آشپزی
آموزش شیرینی پزی
تولید و چاپ انواع پرچم
آموزش کافی شاب
تور کویر مرنجاب
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
سنگ تراورتن
نكاتي درباره انتخاب اولين پيپ پاسارگاد تاباك| قهوه جوش|پيپ |توتون| فندك زيپو

پاسارگاد تاباك| قهوه جوش|پيپ |توتون| فندك زيپو

پاسارگاد تاباك| قهوه جوش|پيپ |توتون| فندك زيپو

پاسارگاد تاباك| قهوه جوش|پيپ |توتون| فندك زيپو

نكاتي درباره انتخاب اولين پيپ

شايد بهترين و ساده ترين توصيه اي كه درباره انتخاب و خريد اولين پيپ بتوان داشت اين جمله است كه: از هر پيپي كه خوشتان آمد ،  همان را بخريد !!
اما قبل از گوش دادن و رعايت اين توصيه در نظر گرفتن برخي نكات و ويژگي ها لازم و مفيد فايده است .

اول از همه در هنگام خريد پيپ، تهيه لوازم جانبي اوليه همچون فندك و كبريت مخصوص ،  ابزار و يا بيلچه ،  نخ تميز كننده و ....  فراموش نشود .
حال به برخي نكات و اصطلاحات كه در هنگام خريد پيپ بايد در نظر گرفته شوند اشاره اي ميكنيم  :
1-جنس پيپ  :
بعنوان اولين پيپ سعي كنيد پيپي از جنس براير كه رايج ترين و بهترين گزينه براي ساخت مي باشد ،  انتخاب كنيد ،  ماده اي كه از هر لحاظ براي ساخت پيپ مناسب است  :  مقاوم در برابر حرارت ،  كيفيت اسموك عالي ،  قدرت جذب مناسب و ظاهري زيبا و فريبنده .
اگر چه پيپ از مواد ديگري مانند سفال ،  ميرشام ، فلز و حتي پرسلين و....  نيز ساخته مي شود ولي در ميان تمام اين موارد ،  براير گزينه برتر است .
بعنوان ارزانترين پيپ نيز مي توان از كورن كاب نام برد كه از ذرت طي مراحل خاصي توليد مي شود اما به دليل داشتن كاسه كوچك و طعم و مزه خاص اين پيپ به عنوان گزينه اي براي اولين پيپ توصيه نمي شود .
استم اكثر پيپ هاي برايري معمولا از جنس ولكانيت و يا لوسيت ساخته مي شوند البته مواد ديگري نيز استفاده مي شود .
ولكانيت جنس نرم تري دارد و در دهان و در ميان دندان ها حس راحتي بيشتري ايجاد مي كند و معمولا بيشتر مورد استفاده قرار مي گيرد .
لوسيت دوام و مقاومت بيشتري در برابر اكسيداسيون از خود نشان مي دهد .

2-فرم و اندازه پيپ  :
فرم پيپ بستگي زيادي به سليقه مصرف كننده دارد ،  خيلي از اسموكر ها پيپ هاي خميده را ترجيح مي دهند كه فشار كمتري بر روي دندان و آرواره ها ايجاد مي كنند و نگه داشتن آنها در دهان آسان تر است و گروهي ديگر پيپ هاي فرم مستقيم و صاف را ميپسندند كه دود حاصل از سوختن توتون به چشم ها وارد نميشود و تميز كردن استم و شنك از وجود رطوبت و شيره بوسيله نخ تميز كننده در اين فرم پيپ ها راحت است .
در مورد سايز پيپ نيز توصيه مي شود از پيپ هايي با كاسه بسيار كوچك استفاده نكنيد به دليل گرم و داغ شدن بيشتر و همچنين از پيپ هايي با كاسه بزرگ هم استفاده نكنيد به دليل اينكه حجم توتون در اين نوع پيپ ها زياد است و روشن نگه داشتن و استفاده از تمام توتون تا انتها براي تازه كارها دشوار است .

3-قيمت پيپ  :
پيپ در كشور ما معمولا از حدود 100 هزار تومان شروع شده و تا چند ميليون ادامه پيدا مي كند .
پيشنهاد ميكنم براي اولين پيپ از گران قيمت ها شروع نكنيد تا اگر بنا به دلايلي از ادامه پيپ كشيدن منصرف شدين فشار مالي زيادي به شما وارد نشود .
همچنين از خريد پيپ هاي فيك و چيني موجود در بازار نيز خودداري كنيد كه جزء ضرر به سلامتي و همينطور جيب شما چيزي بهمراه نخواهد داشت .
توصيه ميكنم به فروشگاه مراجعه كنيد و از گفتن اين موضوع كه شما در پيپ كشيدن تازه كار هستين ابايي نداشته باشين ،  در هر صورت فروشنده دير يا زود متوجه اين موضوع خواهد شد  ولي با بيان تازه كار بودن فروشنده مي تواند طيف وسيعي از انتخاب ها را پيش روي شما قرار دهد و چه بسا توصيه هاي ارزشمندي براي شروع كار داشته باشد .

اصطلاحاتي درباره پيپ هاي ارزان قيمت :
_  پيپ هاي سبدي:  Basket Pipes
معمولا به پيپ هاي ارزان قيمتي گفته مي شود كه در كشورهاي ديگر معمولا درون سبد و در كنار صندوق فروشگاه قرار مي گيرند . قيمت و كيفيت پايين اما مناسبي دارند گاهي برند و نام مشخصي دارند و گاهي نيز نوشته و مشخصاتي بر روي آنها درج نمي شود .

_  دومي ها:  Seconds
اين نوع پيپ ها از بلاك هاي برايري ساخته مي شوند كه داراي ترك و درز هايي بر روي سطح خارجي بلاك هستند معمولا سازندگان مطرح و بنام از اين بلاك ها در ساخت پيپ استفاده نمي كنند و اينگونه براير ها را به سازندگان گمنام ارائه ميكنند .
معمولا بر روي اينگونه پيپ ها نوشته هايي نظير Imported Briar و يا شبيه آن ديده مي شود ،  گاهي نيز برندهاي معتبر از همين بلاك ها استفاده مي كنند اما بر روي آن كلمه Seconds درج مي شود مثلا كمپاني پترسون بر روي يك سري از ساخته هاي خود از اين دسته پيپ ها جمله Peterson's Irish Soconds را حك كرده است .
شما مي توانيد از اين ميان گاهي پيپ هاي مناسب و ارزنده با قيمت پايين پيدا كنيد اگر چه نقص ظاهري دارند اما كيفيت اسموك مناسب و قابل قبولي دارند.

_  پيپ هاي مستعمل و دست دوم  :  Estate Pipes
در دنياي پيپ و توتون كلمه Estate به معني دست دوم و مستعمل به كار مي رود .  گاهي با خريد يك پيپ دست دوم پيپ با ارزش و ارزنده اي نصيبتان مي شود بيشتر از ارزش پولي كه براي خريد آن هزينه كرده ايد و گاهي نيز برعكس .
اگر چه اينگونه پيپ ها قبل از فروش تميز مي شوند ولي خب خيلي از افراد از مصرف پيپي كه قبلا توسط فرد ديگري استفاده شده است ترس و وحشت و ابا دارند .
در هر صورت به اين نكته توجه داشته باشين كه عادات صاحب قبلي پيپ حداقل تاثير بر روي طعم توتون و كيفيت اسموك شما خواهد داشت .

4 -فيلتر  :
يكي از اساسي ترين موارد در هنگام پيپ كشيدن داخل ندادن دود حاصل از سوختن توتون  به ريه هاست بهمين دليل به عقيده خيلي ها وجود فيلتر امري غير ضروري است ،  به عقيده اين گروه يكي از معايب وجود سيستم فيلترينگ در صورت رعايت نكردن نظافت مرتب و منظم تاثير بر روي طعم و مزه و كيفيت اسموك به دليل وجود آلودگي در سيستم فيلترينگ است .
اگر چه در بسياري از نقاط دنيا بخصوص اروپاي مركزي استفاده از پيپ هاي فيلتر دار 9 ميلي متري رايج و مرسوم است .
در هر صورت استفاده كردن و يا نكردن از فيلتر امري سليقه اي است .

 

منبع: سايت پاسارگاد تاباك


برچسب‌ها: پيپ، نكاتي درباره انتخاب اولين پيپ،


تاريخ : ۲۰ دى ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۳:۱۰ | نویسنده : پاسارگاد تاباك | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
<< مطالب قدیمی‌تر >>